Image

Nowa atrakcja w ZOO Opole otwarta dla zwiedzających!

Po blisko 25 latach do opolskiego ogrodu zoologicznego powróciły największe drapieżne koty świata. Specjalnie dla nich powstał nowoczesny obiekt, który od poniedziałku 12 kwietnia jest otwarty dla zwiedzających!

Opolskie wybiegi dla tygrysów oraz lwów są jednymi z największych w Europie. Wielkie koty mają w naszym mieście do dyspozycji w sumie ponad 3,5 tysiąca metrów kwadratowych. Wybiegi są w dużej części przeszklone, co pozwala na obserwowanie tych majestatycznych zwierząt z bliska. To po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy!

Miasto Opole angażuje się w promocję opolskich lwów i tygrysów. W tym celu od piątku 9 kwietnia na opolskim rynku pojawiły się wyjątkowi goście. To dwie naturalnych rozmiarów figury lwów. W przepiękne, iście królewskie, szaty ubrał je opolski artysta plastyk Ignacy Nowodworski - absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Dominujące kolory to ultramaryna i złoto nawiązujące do oficjalnych barw miasta. Lwy już ruszyły na podbój Opola i regionu, aby zachęcać do odwiedzin opolskiego ogrodu. Makiety pojawią się między innymi w Zamku w Mosznej oraz w Juraparku w Krasiejowie. Kampanii towarzyszą materiały promocyjne: plakaty ze zdjęciami wielkich kotów, filmy reklamowe oraz konkursy z nagrodami w mediach społecznościowych.