Image

Lublin - Miasto Inspiracji - jak łatwo, szybko i komfortowo tam dotrzeć!

Pomimo kilkusetkilometrowych odległości podróżowanie nie musi być problemem. Świadczą o tym coraz większe liczby turystów odwiedzających Lublin i jego świetna siatka połączeń. Przyjeżdżając do Lublina możemy skorzystać z połączeń drogowych, kolejowych czy powietrznych!

Jednym z kluczowych czynników w podróżowaniu jest czas. Wybierając bezpośrednie połączenie lotnicze możemy pokonać blisko 600 kilometrów w nieco ponad godzinę. Umożliwia to bezpośrednie połączenie lotnicze z lubelskiego lotniska do Portu w Gdańsku. Wybierając tę metodę oszczędzamy czas i możemy cieszyć się z pełnych dni spędzonych nad polskim morzem. Informacje na temat lotu dostępne są na tej stronie.

Oszczędność pieniędzy i czerpanie przyjemności z drogi to wyznacznik podróżowania z Flixbusem. Firma ofertuje bezpośrednie połączenie z Lublina do Gdańska za jedyne 80 złotych! A jeżeli chodzi o czas nawiążemy tutaj do medycznych zagadnień… Czy wiecie jak długo powinien trwać zdrowy sen? Niecałe 8 godzin, czyli dokładnie tyle ile nocny przejazd z koziego grodu nad morze. W przypadku pozostałych miast podróżowanie jest tak samo proste. Pomimo braku bezpośrednich połączeń wystarczy skorzystać z częstego połączenia do Warszawy i tam przesiąść się do Flixbusa prowadzącego w okolice Opola czy Giżycka.
Sprawdź dogodne połączenia na stronie.

Pozostając na polskich drogach zawsze możemy skorzystać z transportu przy pomocy własnego samochodu. Lublin połączony jest drogą ekspresową S17 ze stolicą Polski. Dzięki takiemu połączeniu podróż między miastami zajmuje 1 godzinę i 45 minut. Następnie wybieramy jedną z dostępnych dróg ekspresowych dzięki czemu w krótkim czasie możemy dostać się do Gdańska, Opola czy Giżycka.

Na koniec pozostają jeszcze połączenia kolejowe. W tym przypadku do dyspozycji pozostają zarówno bezpośrednie połączenia (do Gdańska lub Opola) lub z przesiadkami do każdego z miast. Podróż koleją to gwarancja komfortu i krótkiego czasu podróży. To zasługa między innymi zmodernizowanej trakcji łączącej Lublin z Warszawą. Wybrane połączenia obsługiwane są przez najszybszą polską kolej – Pendolino. Swoją podróż koleją zaplanujesz tutaj 

Odległości od pozostałych miast biorących udział w projekcie TripPass:
  • Lublin - Opole około 500 km
  • Lublin - Gdańsk około 600 km
  • Lublin - Giżycko około 400 km