• Home
  • Lista aktualności
  • FIM Speedway Grand Prix - jedna z największym imprez żużlowych na świecie odbędzie się w Lublinie!
Image

FIM Speedway Grand Prix - jedna z największym imprez żużlowych na świecie odbędzie się w Lublinie!

FIM Speedway Grand Prix to największa impreza w tej dyscyplinie na świecie. Wstępna koncepcja tegorocznego cyklu wydarzeń w ramach Grand Prix zakładała, że poszczególne etapy odbędą się w Warszawie na PGE Narodowym oraz w Rosji. Z powodu panującej pandemii harmonogram uległ zmianie dzięki czemu wydarzenie odbędzie się właśnie w Lublinie.

Na stadionie przy alejach Zygmuntowskich kibice zobaczą najlepszych zawodników ze wszystkich zakątów .- Bycie gospodarzem największej imprezy żużlowej na świecie „FIM Speedway Grand Prix” to ogromne wyróżnienie zarówno dla Lublina, jak i naszego klubu. Tym bardziej cieszy nas fakt, że na Stadionie Żużlowym przy Alejach Zygmuntowskich zorganizujemy nie jedną, lecz dwie rundy cyklu SGP. Kolejna okazja do organizowania wydarzenia takiej rangi na naszym Stadionie może się więcej nie powtórzyć, dlatego serdecznie zapraszamy Państwa do poczucia tej niesamowitej atmosfery, której jest znany Lublin. – mówi Jakub Kępa, Prezes Zarządu Speedway Lublin S.A.

Lubelscy kibice żużla znani są ze swojego oddania tej dyscyplinie. Sezon w 2020 roku pokazał, że nawet zamknięte stadiony nie potrafią przeszkodzić im w dopingowaniu swojej ulubionej drużyny. Wtedy cały świat obiegła informacja o podnośnikach z Lublina, na których widać było żółto-biało-niebieskie koszulki i flary wspierające lubelskie koziołki. Ten przypadek potwierdza, że jeżeli poszukujecie prawdziwych sportowych emocji, to koniecznie musicie przyjechać do Lublina.
Cały cykl składa się z kilkunastu rund rozgrywanych w różnych państwach i rozpoczyna się 16 i 17 lipca w Pradze.