Image

Kolejne wyróżnienie dla #CityWillWait

Nagrodę w imieniu Gdańskiej Organizacji Turystycznej odebrał jej prezes Łukasz Wysocki, podczas uroczystej gali w Europejskim Centrum Solidarności. Wyróżnienia w tej i innych kategoriach, wręczano w ramach regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki.

O projektach.

Akcja #CityWillWaitpowstała w odpowiedzi na zagrożenie epidemiczne COVID-19. Inicjatywę zapoczątkowała Gdańska Organizacja Turystyczna pod hasłem #GdanskWillWait. Pierwszymi partnerami projektu zostały 3 zaprzyjaźnione metropolitalne organizacje turystyczne z Poznania, Łodzi oraz Warszawy. Łącznie zaangażowało się aż 13 miast.

Celem inicjatywy było podtrzymanie zainteresowania podróżami wśród turystów w momencie wprowadzenia pierwszego lockdownu w 2020 roku oraz wsparcie lokalnej branży turystycznej.

Kontynuacją projektu i współpracy było utworzenie Karty TripPass. Jest to karta turysty, która pozwala odkryć najlepsze atrakcje nie 1 a 4 miast – Gdańska, Opola, Giżycka i Lublina. Projekt jest bardzo rozwojowy i niebawem pojawią się nowi partnerzy. Warto przypomnieć, że TripPass został wyróżniony także w konkursie Róża Regionów. O czym piszemy w naszych aktualnościach.

O nagrodzie.

Propozycja nagród w kategorii Wydarzenie roku, Innowacja w turystyce, Oferta turystyczna, Osobowość roku, Inwestycja w turystyce ma wyróżnić tych, którzy idą do przodu, na przekór trudnej sytuacji. Natomiast kategoria Kreatywna zmiana, wynikająca z sytuacji pandemicznej, ma pokazać tych, którzy innymi działaniami zachęcili turystów do przyjazdu.

Szczególnym wyróżnieniem jest tradycyjnie Nagroda Główna „Gryf Pomorski”, wręczana za całokształt działalności osobom, których pasja i zaangażowanie przekładają się na osiągnięcia stanowiące znaczący wkład na rzecz budowania marki turystycznej województwa pomorskiego.

Pełną listę zwycięzców we wszystkich kategoriach można zobaczyć tutaj.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy pozostałym laureatom.