Opole

Daj się zachwycić!

Odkryj miasto!

Opole

Opole to Stolica Polskiej Piosenki, a także miasto wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych. Muzyczna tradycja Opola zainicjowała powstanie nowoczesnego i interaktywnego Muzeum Polskiej Piosenki, które znajduje się w legendarnym Amfiteatrze Tysiąclecia. W Opolu można odpocząć od zgiełku miasta i wsłuchać się w naturę. Znajduje się tu jedna z największych atrakcji turystycznych - ogród zoologiczny, a w nim między innymi unikatowe goryle nizinne, uchatki kalifornijskie, gepardy, żyrafy, flamingi oraz lemury.Niezależnie od pory roku Opole zachwyca swoją niepowtarzalną atmosferą, kameralnością i gościnnością mieszkańców. U nas każdy poczuje swój rytm.

Najciekawsze atrakcje

Znajdująca się naprzeciwko wejścia do Ratusza Aleja Gwiazd powstaje od 2004 roku. Jedna z największych turystycznych atrakcji Stolicy Polskiej Piosenki i jeden z najmocniejszych muzycznych akcentów w mieście

Legendarny opolski Amfiteatr Tysiąclecia, w którym od 1963 roku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej (KFPP) - jeden z najstarszych europejskich festiwali i najsłynniejsza w Polsce impreza muzyki rozrywkowej. 

Niezwykła atrakcją Opola jest kamienica czynszowa przy ul. Św. Wojciecha 9, w której prezentowane są wnętrza mieszczańskie z lat 1890 – 1965.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu to centrum informacji o polskiej piosence, które chroni jej dorobek, ze szczególnym uwzględnieniem zarówno wykonawców, jak i twórców. 

Bierkowicki skansen to historia opolskiej wsi z okresu XVIII-XX wieku. Na ogromnym, zadrzewionym i zielonym terenie można zobaczyć kompletnie zrekonstruowane zagrody.

Ekscytującą wycieczkę przez wszystkie kontynenty świata można odbyć zwiedzając opolskie ZOO! A po drodze spotkać w nim dostojne żyrafy, słodkie pandy rude, zwinne pumy,

Rozciągnięta nad pięknym Kanałem Młynówka dzielącym ścisłe centrum miasta od cichej, willowej Wyspy Pasieki, to jedno z najbardziej urokliwych i romantycznych miejsc w Opolu.

Kameralny, otoczony stylowymi, pięknie odnowionymi kamieniczkami opolski Rynek, to jeden z najbardziej urokliwych zakątków w mieście. Mimo niszczycielskich wichrów historii zachował on swój średniowieczny kształt.

Mierząca 35 m Wieża Piastowska góruje nad Opolem jako jego nieodzowny element i symbol miasta, pojawiający się w wielu publikacjach oraz materiałach promujących stolicę regionu. Wieża stanowi ostatnią pozostałość po nieistniejącym obecnie Zamku Piastowskim

W niewielkim, pięknie zaaranżowanym zakątku miasta, ustawiono kilka współczesnych rzeźb artystów i postaci życiem czy sztuką związanych z Opolem.

Wizyta na Zamku Górnym w Opolu stanowi interesującą alternatywę dla innych form spędzania wolnego czasu w centrum miasta. Możemy nieomal przenieść się w czasie i spojrzeć na miasto z całkowicie innej perspektywy.