Giżycko

Daj się zachwycić!

Odkryj miasto!

Giżycko

Giżycko leży w sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich otoczone dwoma jeziorami, Niegocin i Kisajno. Wspaniałe walory przyrodnicze przyciągają do Giżycka ludzi spragnionych wody, świeżego powietrza, wyciszenia i zieleni. Żeglowanie po naszych jeziorach to prawdziwa przyjemność, na żeglarzy czeka nowoczesny i ekologiczny Port Ekomarina. Na trasie spaceru po mieście musi się znaleźć unikatowy most obrotowy na Kanale Łuczańskim – jedyny taki w Europie, zabytkowa Wieża Ciśnień – najwyższy punkt widokowy w mieście i Twierdza Boyen - jeden z najlepiej zachowanych zabytków architektury obronnej XIX w. w Polsce.

Najciekawsze atrakcje

Kino Nowa Fala to obiekt, który łączy nowoczesność i tradycję. Umiejscowione jest w zabytkowym budynku Giżyckiego Centrum Kultury

Giżycka pływalnia to basen sportowy, basen rekreacyjny i brodzik z hydromasażami, który jest doskonałą formą relaksu.

Obiekt to hala z płytą lodowiska o powierzchni 30 x 60m, czyli bardzo dużo miejsca do uprawiania łyżwiarstwa sportowego, czy też rekreacyjnego.

XIX-wieczny zabytek znajduje się na kanale Łuczańskim, łączącym jez. Niegocin i Kisajno. To jedyny taki czynny most w Europie - ponad 20-metrowej długości i 8-metrowej szerokości

Nowa kładka nad Kanałem Łuczańskim została oddana do użytku 25 października 2019 roku.

Giżycko posiada ekologiczny, największy na Mazurach - port pasażerski i jachtowy Ekomarina. Nowoczesna przystań znajduje się w samym centrum miasta, nad jeziorem Niegocin, siódmym co do wielkości jeziorze w Polsce i trzecim akwenem szlaku Wielkich Jezior.

Najatrakcyjniejszym obiektem w Giżycku jest XIX-wieczna Twierdza Boyen -  jeden z najlepiej zachowanych zabytków architektury obronnej XIX wieku w Polsce. Twierdza zajmuje ok. 100 ha powierzchni, co czyni ją największym zabytkiem na Mazurach, ma kształt nieregularnej sześcioramiennej gwiazdy i położona jest na terenie tzw. „Wyspy Giżyckiej”.  

Najwyższy punkt widokowy w mieście, skąd roztacza się panorama na okolicę, lasy i jeziora. Wieża została wybudowana w 1900 r. w neogotyckim stylu, w całości z czerwonej cegły.

Giżycki Hotel St. Bruno to wyjątkowy obiekt, który powstał w stylowo odrestaurowanym krzyżackim zamku, którego historia sięga XIV wieku.