• Home
  • ODKRYWAJ POLSKĘ
Image

ODKRYWAJ POLSKĘ

Gdańska Organizacja Turystyczna rozpoczyna pilotażową fazę najnowszego projektu – wspólnej, dla wielu polskich miast, Karty Turysty. Na początek w akcji udział wezmą Gdańsk, Opole, Giżycko oraz Lublin, a z czasem lista będzie się poszerzać o kolejne miasta. Jak to działa i dlaczego jest korzystne zarówno dla turystów jak i samych miast? Do tej pory regułą było to, że miasto posiada własną Kartę Turysty, która gwarantuje liczne rabaty oraz darmowe wejścia do najważniejszych obiektów. Część z kart umożliwiała także korzystanie ze specjalnych, obniżonych cen u partnerów, np. w restauracjach czy hotelach. Nie ulega jednak wątpliwości, że gdyby połączyć siły wielu miast, turyści zyskaliby bardzo wygodne i uniwersalne narzędzie, niezwykle pomocne w zwiedzaniu wielu miejsc. To rozwiązanie pomoże oszczędzać czas i pieniądze i zaplanować swoją podróż.W taki sposób powstała koncepcja TRIPPASS – nowej wspólnej karty Turysty.

Co może zawierać taka karta? Dzięki współpracy i nowoczesnym technologiom, bardzo dużo. Przykładowy pakiet korzyści dla zwiedzającego to:
  • atrakcje bezpłatnego zwiedzania (np. bezpłatny wstęp do muzeów),
  • rabat u partnerów (np. 30% rabatu na regionalny zestaw obiadowy w partnerskiej restauracji).
Obsługa karty jest przy tym bardzo łatwa i intuicyjna. Wystarczy bowiem założyć konto w systemie, a następnie kupić kartę TRIPPASS w cenie 5 zł oraz dodać bezpłatne pakiety miast partnerskich. Karta będzie ważna przez 1 rok w każdym z miast. Dodatkowo karta umożliwi też otrzymywanie powiadomień i newsletterów informujących o nowościach i naturalnie umożliwi zarządzanie swoimi danymi (i zgodami) w systemie.

Karta to także wymierne korzyści dla miast partnerskich. Oprócz rzeczy tak oczywistych jak wizytówka na stronie projektu, miasta będą mogły wybrać 10 najważniejszych atrakcji i każde z tych miejsc dostanie swoja wizytówkę (nie muszą koniecznie znajdować się w pakiecie). Co więcej, będzie można konfigurować dowolnie pakiety, a także otrzymać dostęp do panelu statystyk z informacją o ilości dodanych pakietów i liczby wykorzystanych atrakcji z karty. Takie dane mają kluczowe znaczenie przy określaniu rzeczywistego turystycznego potencjału danego miejsca. Dodatkowo, uczestnicy otrzymują Pakiet działań promocyjnych: np. sekcję w newsletterze wysyłanym do turystów, którzy zakupili kartę oraz możliwość poszerzenia współpracy o sprzedaż swoich produktów on-line. „Wisienką na torcie” jest dostęp do systemu Karty Mieszkańca, która działa w Gdańsku od 3 lat i okazał się ogromnym sukcesem.

Znamy już korzyści obu stron oraz sposób w jaki turysta może stać się posiadaczem TRIPPASS. Warunki jakie musi spełnić miasto przystępujące do projektu są następujące:
  • dokonanie ustaleń z obiektami ze swojej oferty
  • przygotowanie treści na stronę (budowa i administracja serwisem leży po stronie Gdańska)
  • aby obsłużyć system należy posiadać: telefon komórkowy z systemem android lub dostęp do komputera osobistego z internetem
  • w miejscach, które będą obsługiwać turystów (atrakcje turystyczne) musi mieć na wyposażeniu: telefon komórkowy z systemem android lub dostęp do komputera osobistego z internetem do sprawdzenia karty.
I to wszystko. Warunki zostały tak przemyślane, aby ich spełnienie nie nastręczało miastom najmniejszego problemu.

Projekt TRIPPASS jest akcją, która będzie się rozwijać. Oferta miejsc będzie stale rosła, aż do momentu kiedy Karta stanie się bardzo uniwersalnym narzędziem w skali ogólnokrajowej.

Chcesz dołączyć do projektu napisz do nas: hello@trippass.pl