Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

ul. Piastowska 14A, 45-082 (Amfiteatr)
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu


Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl


Opis

Nowoczesne i interaktywne Muzeum mieści się w opolskim amfiteatrze. Wyróżnia je sposób zwiedzania. Każdy gość otrzymuje audioprzewodnik ze słuchawkami, który łączy się z poszczególnymi elementami ekspozycji i w sposób automatyczny transmituje dźwięk. Głównym elementem Muzeum są muzyczne ściany z folderami artystów, zawierające zdjęcia, teledyski, koncerty itp. Jest też wyspa tabletów z informacjami dotyczącymi artystów. Ponadto jest miejsce poświęcone festiwalowi opolskiemu, muzyczne kule z filmami i wywiadami, szafa z kostiumami gwiazd oraz budki nagraniowe, w których można zrealizować nagranie. W Muzeum działa także Edukacyjne Studio Nagrań.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Muzeum posiada status instytucji przyjaznej osobom z niepełnosprawnościami, pracownicy posiadają podstawy języka migowego, ponadto jest winda do przewozu osób na wózkach. 

Regulamin i warunki

Cena biletu przy skorzystaniu z Karty TripPass to 10 zł, co stanowi 60% zniżki od biletu normalnego. Z oferty rabatowej mogą korzystać osoby zwiedzające Muzeum indywidualnie. Nie ma konieczności wcześniejszej rezerwacji. Ostatnie wejście na ekspozycję stałą: godz. 17.00. Bilety z kartą Trippass można kupować w kasie Muzeum (Amfiteatr). Osoby niewidome mogą zwiedzać ekspozycję wraz z psem przewodnikiem. Pełny regulamin kliknij tutaj.