Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

Augustyna Kośnego 2a, 45-056 Opole
  • Home
  • Partnerzy
  • Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki


  • Dostosowany

Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl


Opis

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki jest obecnie zaliczany do najlepszych scen lalkowych w Polsce. Tak dobrą renomę zawdzięcza m.in.: różnorodności repertuarowej, ciągłym poszukiwaniom artystycznym i wielości organizowanych wydarzeń. Teatr przygotowuje w ciągu roku średnio 5 premier i prezentuje ok. 400 spektakli, nie zapominając przy tym o żadnej grupie widzów, bowiem przedstawienia adresowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Teatr jest budynkiem nowoczesnym, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych i nie istnieją bariery architektoniczne, które uniemożliwiały uczestnictwo w ofercie osobom niepełnosprawnym. Budynek, w którym znajduje się scena duża i scena kameralna, wyposażony jest w windę. Widownia dużej sceny posiada miejsca przeznaczone dla wózków inwalidzkich (specjalne "luki" w rzędach widowni). Mała scena posiada rząd mobilny, umożliwiający uczestnictwo w ofercie osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Na terenie Teatru nie istnieją przeszkody w infrastrukturze, w postaci np. krawężników czy stromych zjazdów/ podjazdów. Dodatkowo, duża scena posiada pętlę induktofoniczną. Osoby niepełnosprawne mają możliwość uczestnictwa w ofercie z psem asystującym. 

Regulamin i warunki

Karta uprawnia Posiadacza do wykorzystania jednorazowego rabatu w wysokości 15% na zakup biletu na wybrany spektakl znajdujący się w repertuarze Teatru. Rabat naliczany jest od biletu normalnego lub ulgowego - w zależności od tego, czy Posiadacz karty jest uprawniony do zakupu biletu ulgowego. Sprzedaż biletu będzie możliwa tylko w przypadku dostępności miejsc na widowni. Zaleca się wcześniejszą rezerwację miejsca pod nr tel 77 454 37 96 lub 77 407 90 56.